Kaskad Arıza Servisi

Kaskad Arıza Servisi

Tekirdağ Kaskad Arıza Servisi 0282 263 22 96

Tekirdağ Kaskad Arıza Servisi 0282 263 22 96. Kaskad sistemi; sitelerde veya çok katlı binalarda kullanılan merkezi ısıtma sistemidir. Tek döşeme yoğuşmalı kazan sistemine alternatif bir sistemdir. Birden fazla yoğuşmalı kombi, kontrol modülü aracılığı ile birbirine bağlanarak çalışması sağlanan bir sistemdir. Tek döşemeli yoğuşmalı kazan sistemine göre daha ekonomik bir sistemdir.

Kaskad sisteminde, istenilen sıcaklığa ulaşmak için önce tek kombi çalışır. Tek kombi yetersiz kaldığı durumda otomatik olarak ikinci kombi devreye girer, bu şekilde duruma göre sırayla diğer kombiler devreye girer. Kaskad sisteminde, bütün bacalar birbirine bağlanabildiği gibi ayrı ayrı baca bağlantıları da yapılabiliyor. Ayrıca kaskad sistemi en az 2 kombi en fazla 25 kombiye kadar çalışabiliyor.

Hizmet Yeterlilik Belgesi’ne sahip olan firmamız aynı zamanda Mesleki Yeterlilik Belgesine sahiptir.

Kaskad Sisteminin Avantajları Nedir? Tekirdağ Kaskad Arıza Servisi 0282 263 22 96

  • Yoğuşmalı kombiler sıralı bir şekilde çalışmaktadır. İstenilen sıcaklığın elde edilmesi için kombiler belli bir düzende devreye girer, bütün kombilerin aynı anda çalışması söz konusu değildir.
  • Bütün kombiler eşit miktarda çalışmaktadır. Her zaman en baştaki kombi çalışmaz. 24 saatte bir kombi çalışma sırası otomatik olarak değişerek bütün kombilerin eşit şekilde çalışması sağlanır. Böylece kombilerin yıpranma oranları eşitlenmiş oluyor.
  • Elektrik tüketimi minimum seviyededir. Bunun nedeni pompaların çok küçük olmasından kaynaklanır.
  • Tek döşeme yoğuşmalı kazanın aksine, kaskad sistemi çok az yer kaplar.
  • Çok düşük alev sıcaklığına sahip olduğu için doğalgaz tüketimi minimum seviyededir.
  • Kısa sürede istenilen sıcaklığa ulaşmaktadır. Bunun sebebi cihazlarda bulunan su hacminin düşük olmasıdır.
  • Kaskad sistemi her zaman yedeklidir. Bir kombinin arıza durumuna geçmesi sistemin çalışmasını etkilemez. Elektronik beyin sayesinde, arıza durumuna geçen kombi devre dışı bırakılıyor.  Diğer kombi devreye girer.
  • Çelik kazanlarda çalışma sıcaklığı 70 °C dir. Bu sıcaklığın altına düştüğünde yoğuşma meydana gelir ve böylece kazanın çürümesi söz konusu olabiliyor. Kaskad sistemde ise çalışma sıcaklığı 30-60 °C dir.
  • Kazan sistemine göre kaskad sisteminde arıza masrafları daha düşüktür.

Tekirdağ Kaskad Arıza Servisi kaskad sisteminin bakımını ve onarımını doğru bir şekilde yapmak için mesleki deneyime sahiptir. Kaskad sisteminizle ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa hemen 0282 263 22 96 çağrı merkezini arayabilir  teknik destek talep edebilirsiniz.

şimdi araaa